Загубихме от Ботев (Вр) в първия мач на осветление

sait_1Локомотив (Пд) загуби от Ботев (Враца) с 0:1 в исторически първи мач на Лаута, който се игра на електрическо осветление. Новата придобивка бе официално открита с водосвет 15 минути преди началото на срещата от 21-ия кръг на първенството. Лентата пък прерязаха едновременно кметът на Пловдив Иван Тотев и финансовият благодетел на Локо Веселин Марешки.

Като официални лица събитието уважиха още областният управител Здравко Димитров, шефът на пловдивската полиция – комисар Тодор Чонов и Мариян Зеленков - изпълнителен директор на фирма „Хит” ООД, която извърши поставянето на осветлението.

sait_2От името на фенклуба на Локо и на цялата черно-бяла общественост в града Владимир Владимиров – Дарбито подари на кмета Иван Тотев плакет от гранит – буквата „Л”, наподобяваща емблемата на клуба, с крила отстрани.

„Ние уважаваме всеки, който е помогнал с нещо за развитието на нашия любим отбор, независимо от неговата футболна пристрастност. Благодарим ви от името на всички фенове и се надяваме да продължите да правите добри неща за Локомотив”, заяви Владо Дарбито при връчването на плакета.

sait_3В самия мач единственият гол падна в 88-ата минута. Реферът Христо Ристосков не отсъди явен фаул срещу Владислав Мирчев в половината на гостите, след което врачани създадоха контраатака. Резервата Иван Коконов бе изведен сам срещу вратаря Йордан Господинов и го преодоля за крайното 0:1.

В 15-ата минута Георги Стефанов изскочи сам срещу стража на Ботев и го прехвърли, но съдийската бригада отмени попадението поради засада.

Малко след това след разбъркване в наказателното поле на гостите Кирил Котев шутира от 10-ина метра, но вратарят Митов изби в корнер.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВ 40-ата минута Локо създаде още едно добро положение. Йордан Юруков опита мощен шут с левия крак, при който топката срещна крака на Якимов и профуча на сантиметри от гредата в корнер.

В 61-ата Маламов опита да изненада Митов с премерен шут от границата на наказателното поле, но вратарят на Ботев се справи отлично и изби в корнер. Две минути по-късно Костадин Марков напредна отдясно и стреля по диагонал, но топката рикошира в гредата.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСТАТИСТИКА:

ЛОКО (Пд):
12. Йордан Господинов, 17. Костадин Марков, 55. Мартин Кавдански, 6. Кирил Котев, 28. Атанас Атанасов, 3. Валери Георгиев, 16. Христо Златински (кап), 19. Четин Садула (54 – 4. Рангел Абушев), Станислав Маламов, Йордан Юруков (71- 77.Диего Фераресо), Георги Стефанов (67-9. Владислав Мирчев).

БОТЕВ (ВР):
1.Митов, 22. Куанг, 12. Савич, 2. Маркети, 4. Альошев (44- 20. Георгиев), 14. Николов (80- 6. Найденов), 11. Якимов (42- 17. Коконов), 10. Атанасов, 7. Илиев (кап), 19. Христов.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAГолмайстор: 0:1 Иван Коконов (88)

Съдия: Христо Ристосков

Жълти картони: Кавдански (Локо), Маркети, Николов, Висенте (Ботев)