Локомотив допусна поражение от Берое с 0:2

Представителният тим на Локомотив загуби домакинството си на Берое с 0:2. Срещата от 25-тия кръг на Първа професионална лига се игра днес от 15:00 на Лаута. Официален дебют за Локомотив записа юношата Васил Иванов, който влезе като резерва в края на срещата.

В началните минути двата тима си размениха по няколко атаки, но нямаше сериозна опасност пред някоя от двете врати. В 16-та минута Елитон Жуниор нахлу в наказателното поле на Берое, пусна пас към точката за изпълнение на дузпа, но там Веселин Марчев не успя да стигне до топката. В 34-та минута Румен Бригидо от състава на гостите нацели напречната греда на вратата на Локомотив.

В началото на втората част изстрел от пряк свободен на Елитон Жуниор затрудни стража на Берое, но той успя да спаси. Минута по-късно подаване на Мохамед Муса срещна ръката на Иван Иванов от Берое в наказателното поле на "заралии", но съдията Ангел Ангелов реши да не отсъди дузпа. В 60-та минута Симеон Райков бе изгонен от скамейката на Локомотив с директен червен картон след спречкване между двата щаба. В 67-та минута Берое поведе за 0:1 чрез Мартин Камбуров, който вкара от близка дистанция с глава. В 75-та минута "зелените" стигнаха до втори гол. Автор на попадението бе Педро Еуженио за крайното 0:2.

В последния кръг от редовния сезон Локомотив гостува на Черно море във Варна. Срещата на стадион "Тича" е насрочена за 18 март (неделя) от 16:00ч.