Локомотив и Верея с равенство 1:1 на Лаута

Представителният тим на Локомотив завърши наравно 1:1 с Верея (Стара Загора) в последното си домакинство за календарната 2017 година. Двубоят от 19-тия кръг на Първа лига се игра пред празни трибуни. Гостите първи откриха резултата чрез Илиян Йорданов в 7-та минута, но Локомотив изравни в 83-та чрез Симеон Райков.

В 7-та минута гостите от Верея откриха резултата. Илиян Йорданов бе изведен сам срещу Илко Пиргов и вкара за 0:1. В 32-та минута центриране на Димитър Велковски намери Димо Бакалов, който стреля, но вратаря Пламен Колев се намеси. В 37-та минута Веселин Марчев се озова на добра позиция, но опитът му за удар бе предотвратен. В 44-та минута шут на Велковски мина опасно близо покрай вратата на Верея, но главния съдия отсъди засада.

В 63-та минута гол на гостите бе отменен заради игра с ръка на играч в синьо. В 83-та минута Локомотив стигна до дузпа. Димо Бакалов нахлу от ляво, но бе съборен в наказателното поле от Венцислав Бенгюзов. Зад топката застана Симеон Райков, който с мощен шут възстанови равенството за 1:1. До края на срещата Локомотив натисна своя съперник, но до гол не се стигна.

След този мач "черно-белите" се намират на 9-то място в класирането с актив от 22 точки. Последният двубой за календарната година е срещу Дунав в Русе на 10 декември от 13:00ч.