Локомотив надви Септември с 1:0 като домакин

Представителният тим на Локомотив постигна домакинска победа над Септември (София) в 11-тия кръг на Първа лига. Възпитаниците на старши треньора Войн Войнов надвиха гостите с 1:0. Автор на единственото попадение стана Веселин Марчев, който бе избран и за играч на мача.

Срещата започна равностойно, като през първата част на двубоя положения пред двете врати почти липсваха. В 8-та минута Тошев от състава на гостите пробва да изведе Байду сам срещу Илко Пиргов, но защитата на Локомотив внимаваше. В 38-та минута "черно-белите" изпуснаха най-чистото положение до момента в мача. Веселин Марчев засече топката от въздуха в наказателното поле, стража на септемврийци спаси, а при добавката Дани Кики прати топката встрани от вратата.

В 54-та минута удар от странична ножица на Пауло Серджо бе избит в напречната греда от вратаря на Септември Янко Георгиев. Две минути по-късно Локомотив излезе напред в резултата. След центриране от корнер Серджо настъпи разбъркване в малкия пеналт на столичани, там най-съобразителен се оказа Веселин Марчев, който вкара за 1:0. В 81-та минута гостите останаха на терена в намален състав след втори жълт картон за Васил Добрев.

Преди изиграването на всички двубой от кръга, Локомотив заема 7-ма позиция с 14 точки. Следващият мач на "смърфовете" е срещу Берое в Стара Загора на 13 октомври (петък).