Локомотив се наложи над Марица с 3:1 в контрола

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) се наложи с 3:1 над Марица (Пловдив) в контролна среща на “Лаута”. Гостите откриха чрез Айкут Янъков в началото на второто полувреме, но домакините стигнаха до обрат с попадения на Георги Минчев (д), Самсон Комолафе и Кристиан Гомис.

Първата опасност бе пред вратата на “жълто-сините”. Александър Василев стреля, но стража на Марица спаси. Последваха изстрели на Филип Колев и Димитър Илиев, които минаха встрани от целта. Марица отговори с опасна контраатака в средата на полувремето, Рейдър беше на мястото си и се намеси. В 36-ата минута Василев стреля от границата на наказателното поле, вратарят на гостите изби в корнер.

В началото на втората част Марица откри – Айкут Янъков засече с глава центриране от ляво за 0:1. В 74-ата минута Минчев бе съборен в наказателното поле и съдията Рюстем Карагарен отсъди дузпа. Нападателят на Локомотив застана зад бялата точка и не сгреши – 1:1. Няколко минути по-късно Самсон Комолафе бе изведен на добра позиция и отклони топката в мрежата на Марица за 2:1. Крайното 3:1 оформи Кристиан Гомис в добавеното време.

Съставът на Локомотив: Лукас Рейдър, Мирослав Пушкаров /проби/, Милош Петрович, Видол Сейменски, Филип Колев /проби/, Петър Витанов, Александър Василев, Иван Сулев /юноша/, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Ивайло Димитров

(Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Христо Иванов /проби/, Емил Янчев, Лукас Салинас, Пламен Петров /юноша/, Бирсент Карагарен, Милислав Попович /проби/, Георги Минчев, Самсон Комолафе /проби/)