Локомотив загуби от Септември с 0:2

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) допусна поражение като домакин от Септември (София) с 0:2. Срещата от група "Б" на втората осмица се игра днес от 20:00 на Лаута.

Гостите от Септември откриха първи резултата. Ишмаел Байду се разписа за 0:1 след контраатака и удар от близка дистанция. В 30-та минута Локомотив бе близо до изравняването. Анте Аралица нахлу в наказателното поле на столичани и подаде към Абделхаким Буна, който от изгодна позиция не успя да уцели вратата на Янко Георгиев. Минути по-късно Елитон Жуниор стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на Септември изби топката. В 41-та минута Илко Пиргов получи контузия в коляното и бе принудително заменен от Антони Милина.

В 60-та минута Веселин Марчев можеше да реализира, но на пътя на топката застана Елтон Реиш, който предотврати гол във вратата на Септември. В средата на втората част Локомотив получи правото да изпълни дузпа, след като Димо Бакалов бе съборен в наказателното поле на гостите. Зад топката застана Веселин Марчев, но неговият изстрел бе отразен от Янко Георгиев. В последната секунда на даденото от съдията продължение Септември стигна до нов гол на празна врата, след като Антони Милина бе в наказателно поле на гостите в търсене на изравнително попадение.

Локомотив: Пиргов (41' Милина), Везалов, Езе (46' Умарбаев), Булят, Исуф (46' Марчев), Велковски, Елитон, Банович, Бакалов, Буна, Аралица

Септември: Георгиев, Чандъров, Силва, Стоичков, Костадинов, Елтон, Тилев, Байду, Меледже, Будинов, Генчев