Локомотив загуби визитата си на Черно море

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) допусна поражение при визитата си на Черно море. “Моряците” победиха с 2:0 в пороя над стадион “Тича”.

Двубоят започна равностойно, а първото по-сериозно положение дойде в 19-ата минута. Асен Дончев центрира от корнер, Жоао Бандаро отклони към Панайотов. Капитанът на “моряците” отправи силен шут с десния крак на сантиметри над напречната греда. Малко по-късно Лами шутира опасно, но Кристиан Томов се намеси. В 40-ата минута Черно море откри резултата. Асен Чандъров преодоля Ефе Али, напредна и шутира в долния десен ъгъл на Милосавлиевич за 1:0.

В началото на втората част Цварц изведе Чорбаджийски, който излезе сам срещу Томов, но стреля встрани от целта. В 60-ата минута Лами отправи нов удар, но стражът на варненци отново беше на мястото си. В 65-ата минута Черно море стигна до втори гол. Ертан Томбак нахлу отдясно в наказателното поле. Последва пас по земя към Асен Дончев, който вкара за 2:0. В последните минути на срещата Лукас Риян можеше да изравни, но Томбак изби от голлинията. Локомотив завърши срещата с 10 души заради втори жълт и съответно червен картон на Ивайло Иванов..

С тази победа “моряците” изместиха “черно-белите” от петото място във втората четворка.

Следващата среща на Локомотив е гостуване на Арда. Двубоят в Кърджали е насрочен за събота (16.05) от 19:00 часа.