Локомотив загуби визитата си на Септември в София

Представителният отбор на Локомотив допусна поражение при гостуването си на Септември (София). "Черно-белите" отстъпиха на домакините с 3:1 на националния стадион "Васил Левски".

Резултатът бе открит в 18-ата минута. Мики Орачев центрира отляво, топката бе засечена от Чандъров, тя се отби в крака на Велковски и попадна в Мартин Тошев, който вкара за 1:0. Последваха две ситуации, в които Бакалов и Аралица паднаха в наказателното поле на домакините, но съдията не отсъди дузпа. В 30-та минута Анте Аралица овладя топката на гърди и веднага стреля, но не успя да я насочи в очертанията на вратата. В 36-та минута Бакалов нахлу в наказателното поле на Септември и нанесе силен шут, но стража на домакините спаси. В 40-ата минута Крис Гади удвои за домакините за 2:0 след асистенция на Алвеш. В ситуацията преди головия пас Алвеш бе в положение на засада.

През втората част Локомотив натисна своя съперник в търсене на изравняване. В началото на второто полувреме Абделхаким Буна бе изблъскан в наказателното поле на Септември. Главният рефер на двубоя Ивайло Стоянов отсъди аут. В 56-та минута Умарбаев центрира от фаул, Везалов засече с глава, но вратаря Галев успя в последния момент да избие в корнер. В следващата атака на Локомотив Анте Аралица стреля от наказателното поле встрани от целта. В 80-та минута шут от дистанция на Елитон Жуниор мина на сантиметри от страничния стълб на вратата на Септември. В 83-та столичани стигнаха до трети гол чрез Антони Иванов. В добавеното време на срещата Анте Аралица върна един гол за крайното 3:1.