Нулево равенство в последната контрола на Локомотив в Белек
Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 0:0 с Колос в последната си проверка от зимната подготовка. Двата тима не успяха да си отбележат гол на “Глория Спортс Арена” в Белек.
Първата част завърши без голове, като положения пред вратата на Колос имаха Севи Идриз и Андрей Киндриш. В 17-ата минута Еспиноса получи контузия и бе заменен принудително.
През второто полувреме “червено-черните” вдигнаха оборотите и можеха на няколко пъти да реализират. В 53-ата минута Салинас можеше да отбележи, а малко по-късно Иту също можеше да реализира. Най-чистото положение в мача се откри пред Политино, който се възползва от неразбирателство в задни позиции, но впоследствие нацели напречната греда на вратата на Колос.
В неделя (01.02) Локомотив се прибира в България. В неделя (08.02) “черно-белите” подновяват битките в Първа лига с гостуване на Славия. Двубоят е от 14:15 часа на стадион “Александър Шаламанов”.
Стартов състав:
1. Милосавлиевич, 21. Еспиноса, 4. Киндриш, 23. Русков, 2. Кова, 12. Али, 22. Иванов, 39. Салинас, 7. Идриз, 99. Лами, 11. Вангелов (40. Зовко, 33. Мартин Атанасов, 94. Иту, 13. Риян, 10. Политино, 44. Динев, 19. Велев)